Fotografie bytové oázy

Bytová oáza

V průběhu inovačního zásobování energií „bytové oázy“ byly nainstalovány dvě kogenerační jednotky které kromě potřebného tepla vyrábí i elektrickou energii pro celý objekt s 30 byty. Energetická centrála disponuje navíc plynovým kondenzačním a olejovým nízkoteplotním kotlem pro vytápění a přípravu teplé vody. Bylo tak možné čerpat úvěry výhodné z hlediska úroků a státní dotace.

Nemocnice, Jihočeský kraj

V nemocničním areálu v Jihočeském kraji jako zdroj tepla i elektrické energie slouží kogenerační jednotka s výkonem 199 kWel a 263 kWth.

Fotografie kogenerační jednotky instalované v nemocnici
Fotografie rodinného domu

Rodinný dům, Praha

Lehký, vznešený a variabilní rodinný dům postavený v Praze, v němž proudí životní energie. Jako zdroj tepla slouží v tomto objektu závěsný kondenzační plynový kotel. Přípravu teplé vody zajišťuje zásobníkový ohřívač, který je nahříván solárním systémem.

Rodinný dům v Benešově

V malebném prostředí středních Čech je ve stylu novodobé architektury postaven moderní nízkoenergetický dům. Příjemný vzdušný prostor dokonale ladí se zvoleným topným systémem – jedná se o efektivní kondenzační kotel a vakuový trubicový kolektor. Dům je komfortně vytápěn podlahovým systémem a ohřev teplé vody podporuje teplo ze slunce.

Fotografie rodinného domu
Fotografie rodinného domu

Rodinný dům, Praha

Solární vakuový trubicový kolektor společně se závěsným kondenzačním kotlem dodávají potřebné teplo obyvatelům moderní novostavby na okraji Prahy. Výhodou této kombinace je, že takřka celé léto není pro ohřev teplé vody potřeba plynový kotel a teplo zajišťuje solární kolektor na ploché střeše.

Rodinný dům, Praha

Rodinný dům v Praze se vyznačuje nejen architektonickým půvabem, ale i výjimečně nízkými náklady na provoz. Pro ohřev teplé vody, vody v bazénu a podporu vytápění je použito 30 m2 vakuových trubicových kolektorů ve spojení s tepelným čerpadlem a plynovým kondenzačním kotlem.

Fotografie rodinného domu
Fotografie rodinného domu

Rodinný dům, Praha

Zacházení s energií v tomto rodinném domě v Praze představuje ekologické a zároveň úsporné řešení. Díky vyvážené kombinaci kondenzačního plynového kotle a solárního systému s vakuovými solárními kolektory a zásobníkovým ohřívačem se velmi zásadně šetří životní prostředí a získává se tak primární energie pro ohřev teplé vody a vytápění.